SZUKAJ
Dom i Wnętrze
0

Urządzanie strychu – jak zrobić to w ciekawy sposób?

Nie masz pomysłu na stylowe urządzenie strychu? Nic nie szkodzi, dzięki naszym poradom stanie się on cudownym miejscem, nawet jeżeli aktualnie znajduje się tam mnóstwo rzeczy, których za nic w świecie nie chcesz się pozbyć.

 

Nie masz pomysłu na stylowe urządzenie strychu? Nic nie szkodzi, dzięki naszym poradom stanie się on cudownym miejscem, nawet jeżeli aktualnie znajduje się tam mnóstwo rzeczy, których za nic w świecie nie chcesz się pozbyć. Oprócz propozycji mebli przygotowaliśmy również propozycję schodów oraz oświetlenia na strych. Przekonaj się sam.

 

 

 

 

Urządzanie strychu – schody

 

 

Pierwszą rzeczą od której powinniśmy zacząć są…schody. Najczęściej wykorzystywanym, a zarazem najsprytniejszym rozwiązaniem są rozkładane schody strychowe, dzięki którym przestrzeń w Twoim domu ni zostanie zagospodarowana na stałe. Jednak pamiętaj, że schody prowadzące na strych przede wszystkim powinny być wykonane z wytrzymałego gatunku drewna np.: sosna, a także posiadać stopnie antypoślizgowe. Teraz może Ci się to wydawać zbędne, jednak zaufaj nam i zadbaj nie tylko o swoje bezpieczeństwo ale i najbliższych, gdyż wchodzenie po rozkładanych schodach w bardzo przypomina wspinaczkę po drabinie.

 

 

 

 

Warto podkreślić, że przy wyborze odpowiednych schodów na strych, koniecznie należy zwracać uwagę na ich wymiary. Najważniejszą rzeczą jest dopasowanie schodów do otworu w podłodze. Wysokość rozłożonych schodów powinna odpowiadać wysokości kondygnacji Twojego domu.

 

 

Urządzanie strychu – oświetlenie

 

 

Bardzo często okazuje się, że poważny problem stanowi zbyt ciemne poddasze. Spokojnie, mamy sprytny i sprawdzony sposób na odpowiednie oświetlenie strychu. Najłatwiej jest zainstalować oświetlenie, kiedy sufit na strychu jest poziomy. Wtedy możesz powiesić nawet żyrandol o gigantycznych rozmiarach, oczywiście pod jednym warunkiem – odpowiednia instalacja elektryczna.

 

 

 

 

Natomiast jeżeli sufit na Twoim strychu jest skośny możesz zainstalować lampy. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się szczególnie w przypadku strychu z dwuspadowym dachem, gdyż w miejscu łączenia się skosów znajduje się płaska powierzchnia.

 

 

Pamiętaj, że wybierając wiszącą lampę na strych należy zwrócić uwagę przede wszystkim na regulację wysokości. W ten sposób nie będzie ona zamocowana pod samym dachem (to zmniejsza efektywność).

 

 

Zobacz również: Odnawianie mebli – jak z rupieci stworzyć coś pięknego

 

 

Urządzanie strychu – regały

 

 

Wchodząc na strych widzisz mnóstwo pałętających się rzeczy? W takim razie warto zastanowić się nad kupnem regału. Pamiętaj, że meble znajdujące się na strychu wcale nie muszą być perłą designu, a już szczególnie regał. Przy jego wyborze kieruj się przede wszystkim solidnością oraz wysokością, gdyż w przypadku domów z dachem dwuspadowym/czterospadowym wysokość stropu na strychu w każdym miejscu jest inna.

 

 

 

 

Taki regał świetnie sprawdzi się do przechowywania największych przedmiotów, jakie znajdują się na Twoim strychu. Przeważnie tego typu regały są wyposażone w cztery lub nawet pięć półek.

 

 

Urządzanie strychu – dodatki

 

 

Jeżeli już zabrałeś się za urządzanie strychu to koniecznie wyposaż go w duży pojemnik. Zazwyczaj poddasze służy do magazynowania rzeczy, z których już nie korzystamy przez co nie musimy ich trzymać na wierzchu np.: pamiątki, albumy ze zdjęciami czy chociażby stare zabawki.

 

 

 

 

Przy wyborze takiego schowka powinniśmy się kierować przede wszystkim dużą pojemnością, a także wygodnymi uchwytami do przenoszenia. W ten sposób pojemnik stanie się znacznie bardziej mobilny, a podczas remontu można go w łatwy sposób wynieść.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *