SZUKAJ
Zdrowie
0

Uzdrowienie jadłospisu w 8 tygodni – czwarty tydzień

Zaczynamy kolejny tydzień uzdrowienia jadłospisu w 8 tygodni. Teraz zadbajmy o usuwanie z naszych posiłków tłuszczów typu „trans”. Sprawdzaj na etykietach czy produkt nie zawiera częściowo uwodornionych tłuszczów (olejów)…

Uzdrowienie jadłospisu w 8 tygodni – czwarty  tydzień

Zaczynamy kolejny tydzień uzdrowienia jadłospisu w 8 tygodni. Teraz zadbajmy o usuwanie z naszych posiłków tłuszczy typu „trans”. Sprawdzaj na etykietach czy produkt nie zawiera częściowo uwodornionych tłuszczów (olejów). Do wypieków lub smażenia stosuj olej rzepakowy lub oliwę z oliwek. Nie zapominaj o czosnku, który hamuje rozwój pewnych nowotworów. Dodaj zmiażdżony ząbek czosnku do sałaty lub obrany i przekrojony ząbek do gotujących się zmieników, a później zrób z nich puree.

Kolejne zadanie będzie polegało na wprowadzeniu do swojego jadłospisu ryby. Rybę gotujemy w patelni w odrobienie wody lub białego wina, albo na parze przez 10 minut (trzeba liczyć 8- 10 minut na każde 2,5 centymetra grubości filetu). Jeśli dzieci nie chcą jeść ryb w klasycznej postaci, przygotuj dla nich inne danie lub zrób dla nich pastę rybną, ważne by przekonać je do zdrowego nawyku żywieniowego, który będzie wzbogacony o rybne posiłki.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *