SZUKAJ
Zdrowie
0

Uzdrowienie jadłospisu w 8 tygodni – 3 tydzień

Większość z nas ma tendencję do przyprawiania potraw zbyt dużą ilością soli. Sód w pożywieniu nie pochodzi jednak głównie z solniczki, którą zbyt długo potrząsamy nad talerzem, lecz przede wszystkim z produktów gotowych, na przykład z zup w proszkach…

Uzdrowienie jadłospisu w 8 tygodni – 3 tydzień

Większość z nas ma tendencję do przyprawiania potraw zbyt dużą ilością soli. Sód w pożywieniu nie pochodzi jednak głównie z solniczki, którą zbyt długo potrząsamy nad talerzem, lecz przede wszystkim z produktów gotowych, na przykład z zup w proszkach. Zacznij czytać skład produktów na opakowaniu, a uświadomisz sobie ile sodu jest w twoim codziennym jedzeniu. Jeśli ograniczysz spożywanie soli, bo takie stawiamy Ci wyzwanie na ten tydzień, z czasem przestaniesz tęsknić za słonym smakiem.

Uzdrowienie jadłospisu wymaga zastosowania w tym tygodniu jeszcze jednej zmiany. Podczas cotygodniowych zakupów nabądź nowy rodzaj margaryny. Jeśli masz podwyższony poziom cholesterolu, wybierz Benecol – zawiera składniki ułatwiające obniżenie poziomu cholesterolu. W innym przypadku wypróbuj inne marki, na przykład margarynę Nova, która nie zawiera transizomerów.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *