SZUKAJ
biznes
0

Używając tych aplikacji pomożesz uratować świat

Spędzamy wiele godzin używając naszych smartphonach, korzystając z wyszukiwarki, przeglądając media społecznościowe, grając w gry… Zamiast tego moglibyśmy spożytkować ten czas inaczej, chociażby korzystając z aplikacji…

Używając tych aplikacji pomożesz uratować świat

Spędzamy wiele godzin używając naszych smartphonach, korzystając z wyszukiwarki, przeglądając media społecznościowe, grając w gry… Zamiast tego moglibyśmy spożytkować ten czas inaczej, chociażby korzystając z aplikacji, które podpowiedzą  nam, jak dokonywać rozsądniejszych wyborów. W efekcie takie postępowanie może pomóc uratować naszą planetę. Jesteś ciekawy, co to za aplikacje?

Używając aplikacji Oroeco dowiesz się, jaka jest ilość wydzielanego przez Ciebie dwutlenku węgla, ślad węglowy obejmuje emisje bezpośrednie, związane chociażby z prowadzeniem samochodu, lub takie, które związane są z korzystaniem z różnych dób i usług. Aplikacja pokaże Ci, co zrobić by zmniejszyć ilość emisji i w jaki sposób może  to przyczynić  się do poprawy życia w różnych częściach świata.

Fot: Oroeco

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy konkretna firma stara się zmniejszyć swój szkodliwy wpływ na środowisko naturalne, ta aplikacja Ci się spodoba. Posiada skaner kodów kreskowych, który pozwoli Ci sprawdzić, wpływ konkretnego produktu na środowisko przed jego zakupem.

Ta aplikacja wciągnie Cię jak gra. Aby odnieść sukces musisz opanować ekologiczne umiejętności, zakończyć akcję i zdobyć punkty. Wynikami możesz dzielić się z innymi za pomocą mediów społecznościowych i wysłać znajomym zaproszenie do wspólnej zabawy. JouleBug twierdzi, że przeciętny użytkownik oszczędza rocznie 200 $ na samej nauce tego, jak zmniejszyć liczbę odpadów.

Fot: goodguide.com

Fot: joulebug.com

Recyclebank pokazuje jak segregować śmieci, jak zmniejszyć zużycie wody, oraz jak wybierać ekologiczne produkty. W aplikacji istnieje możliwość zbierania punktów, które możesz wymienić na nagrody.

Fot: recyclebank.com

Jeśli należysz do grona osób, które „bojkotują” firmy nie funkcjonujace  zgodnie z Twoimi przekonaniami i poglądami, wspierają nieuczciwe praktyki handlowe i źle traktują pracowników, ta aplikacja jest dla Ciebie. Dzięki niej będziesz wiedział, że produkty po które sięgasz nie są własnością tych firm. Uczyć swoje życie lepszym!

Fot: buycott.com

Nasze oceany są nadmiernie eksploatowane, a to ma wpływ na wiele gatunków. Jeśli chcesz się upewnić, że owoce morza po które sięgasz nadal są bezpieczne w ekosystemie, ta aplikacja jest dla Ciebie.

Fot: seafoodwatch.org

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *