SZUKAJ
biznes
0

IKEA chce produkować więcej zielonej energii

IKEA od lat stawia na działa ekologiczne i już można zobaczyć ich pierwsze efekty. W ciągu ostatnich czterech lat udało się jej powiększyć wydajność energetyczną swoich dostawców o 18 proc…

IKEA chce produkować więcej zielonej energii

IKEA od lat stawia na działa ekologiczne i już można zobaczyć ich pierwsze  efekty. W  ciągu ostatnich czterech lat udało się jej powiększyć wydajność energetyczną swoich dostawców o 18 proc. IKEA zainwestowała aż 1.5 miliarda euro w programy energii odnawialnej, a już niebawem do tego budżetu dołoży 600 milionów. To jednak nie wszystko, w niedalekiej przyszłości planuje zainwestować 400 milinów we wsparcie społeczności, które są najbardziej narażone na negatywne skutki zmiany klimatu.

 

 

Już teraz w posiadaniu firmy znajduje się 300 rozsianych po świecie turbin wiatrowych, które zapewniają na tyle duże zaplecze energii, że pokrywają 55 proc. całego zapotrzebowania tego gigantycznego producenta. Szwedom to jednak nie wystarcza, pragnął produkować zieloną energię z nadwyżką.

 

 

Firma podczas ostatniego  klimatycznego szczytu w Paryżu wyraźnie opowiedziała się za zielonymi rozwiązaniami. Została również współzałożycielem kampanii RE100, w ramach której kilkadziesiąt największych gigantów świata zechciało przejść na 100 proc. ekologicznej energii.

 

IKEA zamierza jednak produkować zacznie więcej zielonej energii niż obecnie zużywa.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *