W sklepie Google Play co miesiąc możemy napotkać ciekawe i wartościowe gry oraz aplikacje. Zobaczcie, co przykuło naszą uwagę w lipcu.
Idealna aplikacja dla tych, którzy lubią zapisywać ważne informacje . Chyba każdy przynajmniej raz w swoim życiu miał taką sytuacje, że zapomniał zapisać istotnej rzeczy, chociażby z braku odpowiedniego programu lub innych podręcznych narzędzi, a później głowił się nad tym, co miał zapamiętać. Jot! to aplikacja, która ma nam ułatwić ten proces. Jest banalnie prosta w obsłudze. Nie posiada własnego okna i właśnie to, stanowi również zasadniczy plus. Po kliknięciu w ikonkę aplikacji w bardzo szybki sposób jesteśmy przenoszeni do niewielkiego okna, w którym możemy zapisać ważny tekst, plan dnia, cytat, cokolwiek, co tylko chcemy utrwalić w naszym telefonie. Po wpisaniu tekstu klikamy przycisk JOT. Co ważne, dopóki nie skończymy notować, program będzie zawsze pamiętał zapisany przez nas tekst. Kiedy już zapiszemy naszą notatkę, klikamy na przycisk opcji, który przenosi nas do udostępnienia tekstu. W ten sposób możemy szybko przenieść ją do głównej aplikacji notatek, a nawet wysłać przykładowo tweeta z treścią notataki stworzonej za pomocą aplikacji JOT! Program ten możecie pobrać za darmo ze Sklepu Play.
Niektóre rzeczy o wiele prościej wytłumaczyć za pomocą rysunku. Czasami jest tak, że osoba której chcemy przekazać daną informację nie znajduje się w zasięgu naszego wzroku. I do takich sytuacji stworzony jest Clarisketch. Aplikacja jest prosta i bardzo pomysłowa. Pozwala nam stworzyć rysunek, którego możemy ubogacić naszym komentarzem, nagrywanym w trakcie jego tworzenia, a następnie udostępnić go przez Internet naszym znajomym lub współpracownikom. Bazę obrazka może stanowić dowolne zdjęcie, grafika np. zrzut ekranu z mapą. Kiedy już mam wybrną grafikę, dotykamy ekranu i dorysowujemy informacje, które ułatwią odbiorcy zrozumienie naszych intencji.
W czym może pomóc nam aplikacja Clarisketch? Właściwie we wszystkim! Z jej pomocą możemy wyjaśnić znajomym drogę krok po kroku, gdzie wysiąść z autobusu, którą pójść uliczką, gdzie znaleźć wejście do lokalu w którym się umówiliśmy. Możemy pokazać, gdzie schowaliśmy konkretny przedmiot lub zrobić po prostu komuś niespodziankę i poinstruować go, gdzie jej szukać. Możliwości jest dużo, kwestia wyobraźni i zaistniałej sytuacji.
W lecie wyjeżdżamy znacznie częściej niż w pozostałych porach roku. Głównie na długo wyczekiwane wakacje. Wiele osób wybiera się w podróż własnym samochodem. Dzięki takiemu rozwiązaniu są bardziej mobilni, niezależni, nie muszą przestrzegać sztywnego harmonogramu wycieczek, organizowanych przez biura podróży, a przede wszystkim mogą więcej zwiedzić i nie muszą przejmować się rozkładem miejskich środków transportu. Skoro już zdecydowaliśmy się na taką wyprawę dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiednia narzędzia – takie jak A2 do Europy.
Ta aplikacja jest już dostępna na rynku przez jakiś czas, jednak z powodu trwających wakacji doczekała się ulepszonej wersji. Program pomoże nam nie tylko poruszać się po nieznanym kraju, ale obliczy wstępne koszta podróży w granicach 46 krajów europejskich, pozwoli uzyskiwać najważniejsze informacje związane z podróżowaniem po danym państwie oraz skorzystać z wirtualnego alkomatu! W kosztach podróży uwzględniona jest nie tylko szacunkowa cena paliwa, ale również opłaty wynikające z korzystania z niektórych dróg. Aplikacja zawiera również dane o obowiązujących limitach prędkości, ważnych telefonach alarmowych oraz obowiązkowym wyposażeniu pojazdu w danym kraju. Jeśli wybieracie się w podróż po Europie A2 do Europy może okazać się strzałem w dziesiątkę.
Jeśli chodzi o aplikacje na androida Climatology jest dość nietypowa jak na pogodynkę. Została przygotowana przez Microsoft. Większość pogodynek dostępnych w sklepie Google Play pokazuje prognozę pogody, obejmującą najbliższe 4 dni. Oczywiście prognozy nie zawsze się sprawdzają. W Climatology dostajemy ogólną prognozę, obejmującą cały rok. Jak to działa?
Aplikacja prezentuje uśrednione dane pogodowe (temperaturę, ilość opadów, nasłonecznienie, wilgotność powietrza) dla całego świata w rozbiciu na kolejne miesiące. Jeśli planujecie swoje wakacje na kilka miesięcy do przodu to taka pogodynka może okazać się bardzo pomocna. Podpowie Wam, który miesiąc wybrać by nie trafić na uciążliwe warunki pogodowe, które mogą popsuć niejeden urlop. Wiadomo pogody w 100 procentach przewidzieć się nie da, tak samo Climatology też ma swoje niedociągnięcia. Największym i najbardziej uciążliwym jest powolne działanie (nawet na bardzo wymagających urządzeniach). Trzeba mieć nadzieję, że twórcy nad nim popracują w kolejnej wersji.
Kiedy korzystacie ze smartfona „za kółkiem” pewnie nie raz mieliście problem z jego obsługą kiedy znajdował się w specjalnym uchwycie. Polskie drogi utrudniają trafienie w odpowiednią ikonkę lub przełącznik. Aplikacja Car Dashboard pozwala w intuicyjny sposób uprościć ekran domowy na czas prowadzenia samochodu. Na ekranie domowym aplikacji znajdziemy zegarek z datą oraz aktualną pogodą, kilka szybkich przełączników oraz aktualną prędkość określaną na podstawie modułu GPS. Aplikacja daje możliwość wybrania czterech ikon aplikacji na ekranie domowym. Posiada również gesty przesuwania w prawo i w lewo które ułatwią nam szybkie dotarcie do wybranej aplikacji, a także do ekranu z sześcioma dodatkowymi ikonami do ulubionych programów. Aplikacje możemy nabyć w wersji bezpłatnej w sklepie Google Play jak i płatnej, która usunie reklamy.
Dodano 0 komentarzy
Zostaw komentarz
Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!