SZUKAJ
Zdrowie
0

Wiesz co jesz? Jak odróżnić naturalnego pomidora od pomidora GMO? Dwa skuteczne sposoby

Masz opory przed jedzeniem żywności modyfikowanej genetycznie i chciałabyś być świadoma tego, co kupujesz? Jeśli tak, to trafiłaś we właściwe miejsce. My już poznaliśmy dla skuteczne …

Wiesz co jesz? Jak odróżnić naturalnego pomidora od pomidora GMO? Dwa skuteczne sposoby

Masz  opory przed jedzeniem żywności modyfikowanej genetycznie i chciałabyś być świadoma tego, co kupujesz? Jeśli tak, to  trafiłaś we właściwe miejsce. My już  poznaliśmy dla skuteczne sposoby na rozpoznanie zdrowego pomidora. Chcesz je znać i Ty?  

 

1. Oznakowanie i kod

Warzywa i owoce GMO,  oznakowane są za pomocą czterocyfrowego kodu, natomiast te pochodzenia naturalnego, w tym też pomidory za pomocą kodu składającego się z 5 cyfr.

 

2. Początkowy numer kodu

Skoro już wiesz ile cyfry zawierają kody żywności organicznej i modyfikowanej, czas poznać cyfrę, która rozwieje wszelkie wątpliwości. W kodzie organicznych warzyw  i owoców na początku znajdziemy 9, a w kodzie dla warzyw  i owoców GMO  – 8.

 

pomidor organiczny i pomidor GMO

Fot: organicandhealthy.org

 

Pomidory oprócz tego, że są smaczne posiadają także liczne zalety zdrowotne. Stanowią dobre źródło witaminy C, co wpływa na poprawienie naszej odporności. Znajdziemy również w nich witaminy z grupy B oraz beta-karoten, który chroni nas przed powstawaniem i szkodliwym działaniem wolnych rodników. Likopen (naturalny barwnik, nadający pomidor czerwoną barwę)  to bardzo silny przeciwutleniacz. Zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów i chorób układu krążenia. Gdy gotujemy pomidory jego zawartość rośnie. W związku z tym wszelkie robione przez na przetwory pomidorowe,  zawierają go znacznie więcej.  Nasze dzienne zapotrzebowanie na ten składnik zaspokaja jeden pomidor, szklanka soku pomidorowego lub dwie łyżeczki ketchupu.

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *