SZUKAJ
Kulinaria
0

Woda kokosowa na ratunek pragnieniu

Woda kokosowa na ratunek pragnieniu – czy gasi pragnienie lepiej niż woda?

Woda kokosowa na ratunek pragnieniu

Woda kokosowa na ratunek pragnieniu – czy gasi pragnienie lepiej niż woda?

 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ten tropikalny napój ma tak ogromne właściwości korzystne dla naszego zdrowia, a co najlepsze podobnie do wody mineralnej orzeźwia i gasi pragnienie oraz nawadnia w upalne dni.

 

Woda kokosowa na ratunek pragnieniu

 

Dietetyk kliniczny Diana Szumila przypomina, że należy zachować umiar, gdyż woda kokosowa zawiera cukier, dlatego nie powinniśmy jej pić przez cały upalny dzień. Pragnienie dużo lepiej gasić przy pomocy wody mineralnej, kranowej czy nawet herbaty lub kawy. Zapewnia również, że efekt odwadniający dwóch ostatnich jest jednym wielkim mitem żywieniowym, który nie ma najmniejszego poparcia w danych naukowych. Dodaje również, że woda kokosowa jest świetnym źródłem potasu, sodu oraz elektrolitów, a co za tym idzie świetnie uzupełnia wszelkie niedobory składników mineralnych po wyczerpującym treningu. Od dziś zamiast kupować typowe napoje izotoniczne na siłownie, możesz zabrać ze sobą wodę kokosową.

 

Nie wspomnieliśmy o jeszcze jednej ogromnej zalecie wody kokosowej, a mianowicie ten naturalny napój to także magiczny eliksir piękności. Wystarczy jednorazowe przemycie nim twarzy, a Twoja skóra stanie się promienna oraz odporna na zmiany trądzikowe. Co ciekawe nie tylko na skórę ma zbawienny wpływ, ale możesz nią również płukać suche i zniszczone włosy, dzięki czemu staną się odpowiednio nawilżone i odżywione.

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *