SZUKAJ
Kulinaria
0

Tak wygląda pierwszy “krwawy” wege burger, który smakuje jak stek wołowy!

Wege burgery nikogo już nie dziwą, nawet przeciętni mięsożercy sięgają po nie od czasu do czasu dla smaku. Obecnie wegańskie alternatywy potrafią zastąpić niemalże każdy składnik pochodzenia zwierzęcego…

Tak wygląda  pierwszy “krwawy” wege burger, który smakuje jak stek wołowy!

Wege burgery nikogo już nie dziwą, nawet przeciętni mięsożercy sięgają po nie od czasu do czasu dla smaku.  Obecnie wegańskie alternatywy potrafią zastąpić niemalże każdy składnik pochodzenia zwierzęcego.  Kulinarne eksperymenty w wegańskiej kuchni nie kończą się jedynie na roślinnym serze.   Zespół naukowy Impossible Foods przekroczył  granicę smaku, tworząc w  laboratorium  warzywny stek, z którego po ugryzieniu wycieka „krew”. Stek wegański smakuje tak samo jak ten z oryginału, jednak zasadniczą różnicą jest to, że nie stoi na nim cierpienie zwierząt. Co znajdziemy w jego składzie? Powstał z pszenicy, oleju kokosowego, białka ziemniaczanego, oraz magicznego składnika, którego producenci nie chcą zdradzać.

 

 

krwawy wege burger3

Fot: @Impossible Foods

 

Pomysł na wegańskie „mięso” okazał się na tyle udany, że zainteresował firmę Google. Momofuku Nishi to pierwsza restauracja, która będzie go miała w swoim menu. David Changa (szef kuchni) uważa, że ten burger jest wyjątkowy i może wyznaczać nowe trendy w kuchni roślinnej. Wyprodukowanie takiego burgera nie będzie jednak należało do najtańszych, potrzeba czasu,  by produkty tego typu pojawiły się w sklepach. W Polsce  w podobnym kierunku podąża Vegan BaczerRoślinny sklep mięsny, który w swojej ofercie ma wegańską wędlinę, kiełbasę, smalec, majonez,  a nawet boczek. Marka chce zainteresować kuchnią wege również tych, którzy uwielbiają mięsno. Być może próbując ich produktów nawet nie poczuliby różnicy.

 

Fot: @Impossible Foods

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *