SZUKAJ
Podróże
0

Wyjazd na urlop, a nasz ukochany pupil

Wyjazd na urlop, a nasz ukochany pupil

Jeżeli jesteś właścicielem jakiegoś przeuroczego zwierzaka, to z pewnością wiesz jak ciężko jest zostawiać ukochanego pupila samego w domu. Na pewno też nieraz zadawałaś sobie pytanie i stałaś przed niełatwym wyborem, co z robić z naszym zwierzakiem w czasie urlopu?

urlop

Biorąc urlop właściciele zwierząt bardzo często stają w obliczu niełatwej sytuacji i borykają się z niemałym problemem, który dotyczy ich ukochanych pupili. Nieważne jakie mamy zwierzątko, ważne jest to, że je kochamy i jesteśmy za nie odpowiedzialni. Zarówno naszemu psu, kotu, papudze czy chomikowi musimy zapewnić odpowiednią opiekę w trakcie naszego wyjazdu na urlop. Czy konieczna jest jednak w tym czasie rozłąka?

Co zrobić z naszym ulubieńcem?

Kilka a nawet kilkanaście lat temu najczęstszym stosowanym rozwiązaniem w takiej sytuacji, było pozostawienie naszego psa lub kota u naszej sąsiadki lub kogoś z dalszej rodziny. Niektórzy w takiej sytuacji chcąc oszczędzić nadmiernego stresu swojemu pupilowi proszą kogoś znajomego, by po prostu co jakiś czas doglądał naszego zwierzaka, wyprowadził na spacer, dolał wody i dokarmiał. Takie rozwiązanie mimo, że wydaje się idealnym wyjście z sytuacji i jest dla nas wygodne, to naraża nasze ukochane zwierzątko naprawdę na duży stres, który jest związany z samotnym zamknięciem w domu. Nawet jeśli nam się wydaje, że to przecież tylko kilka dni, to dla niego to cała wieczność i tęsknota za właścicielem. Zwierze może poczuć się porzucone i efekty naszej decyzji mogą mieć naprawdę fatalne skutki, nasz pupil może przestać jeść, a nawet zacząć niszczyć elementy wyposażenia domu.

urlop

W XXI wieku nie trudno o wygodne i mądre rozwiązanie, obecnie coraz popularniejszym stają się hotele dla zwierząt, których na teranie Polski wcale nie brakuje. Wiele ludzi decyduje się na taki krok, ponieważ zostawiając naszego pupila w hotelu dla zwierząt mamy pewność, że jest pod fachową opieką i z pewnością nie będzie czuł się samotny. Jednak rozwiązanie to sprawdza się najlepiej w przypadku gryzoni lub ptactwa jakim są np. papugi. Psy i koty zdecydowanie bardziej przeżywają rozłąkę z właścicielem, a samotny pobyt w nowym miejscu jest dla nich bardzo stresujący. Z tego powodu coraz częściej ludzie decydują się na spędzanie urlopu również w towarzystwie swojego pupila i po prostu zabierają go ze sobą. Pamiętajmy, że zwierze za które jesteśmy odpowiedzialni to jednak również członek naszej rodziny.

Polski urlop z pupilem

Rezerwując pensjonat czy hotel bez problemu można znaleźć taki, który daje możliwość zakwaterowania również naszego pupila. Coraz więcej pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, a nawet restauracji oferuje nam właśnie coś takiego. Każde zwierze czuje się bezpiecznie w towarzystwie swojego właściciela i zdecydowanie szybciej adaptuje się do nowej sytuacji, dlatego taki wyjazd sprawi mu zdecydowanie mniej stresu niż samotny pobyt w domu czy nawet z hotelu dla zwierząt. Należy jednak pamiętać, aby przy rezerwacji pobytu sprawdzić czy właściciel właśnie tego miejsca wyraża zgodę na pobyt naszego zwierzaka i zorientować się jakie będą tego koszty.

urlop

Wybierając się na urlop samochodem bez problemu możemy zabrać naszego zwierzaka i nie musimy się martwić o dodatkowe koszty z tym związane, jednak gdy planujemy podróż pociągiem czy autobusem należy zapytać przewoźnika o koszt biletu dla naszego pupila. Jeżeli chodzi o niewielkie zwierzątka typu gryzonie to bez problemu mogą one podróżować bezpłatnie. W przypadku psa lub kota należy kupić dodatkowy bilet, którego cena wynosi około kilkunastu złotych.

Warto też pamiętać, że jeżeli nasz zwierzak źle znosi podróże lub jest ona dosyć długa i nie chcemy go męczyć, możemy wcześniej odwiedzić weterynarza i zapytać o specjalne leki uspokajające, dzięki którym nasz zwierzak bezproblemowo zniesie podróż.

Wycieczka za granicę

Jeżeli planujemy urlop za granicą i udajemy się na niego z naszym pupilem, musimy pamiętać o niezbędnych dokumentach zwierzaka jakim jest paszport i dokumentacja medyczna, która potwierdza, że zwierze było szczepione. Czasami zdarza się, że dla bezpieczeństwa konieczne jest zaczipowanie psa lub kota, by można było go odnaleźć w razie zguby. Największym problemem często okazuje się jednak sam przewóz pupila, ponieważ większość tanich linii lotniczych nie pozwala na transportowanie zwierząt. W przypadku innych środków transportu wiąże się to jedynie z dodatkowym kosztem.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *