SZUKAJ
Zdrowie
0

Wyniki badań potwierdzają, że obgryzanie paznokci i ssanie kciuka zmniejsza ryzyko alergii!

Zdarza Cię się obgryzać paznokcie, a Twojemu dziecku ssać kciuk? Nie ma powodów do obaw. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! …

Wyniki badań potwierdzają, że obgryzanie paznokci i ssanie kciuka zmniejsza ryzyko alergii!

Zdarza Cię się obgryzać paznokcie, a Twojemu dziecku ssać kciuk? Nie ma powodów do obaw. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!

 

Ssanie kciuka i obgryzanie paznokci zazwyczaj nie jest postrzegane w pozytywny sposób. Mimo, że dziecko z kciukiem w buzi wygląda uroczo, to specjaliści alarmują, że może to być powiązane z dolegliwościami żołądkowymi  (spowodowanymi   przenoszeniem się bakterii z palców) lub przesunięciem zgryzu.

 

Okazało się jednak, że nie ma aż takich powodów do niepokoju, a nawet jest co świętować.  Według badań opublikowanych  z czasopiśmie Pediatrics, dzieci które mają nawyk ssania kciuka i obgryzania paznokci  są mniej zagrożone pojawieniem się u nich alergii.

 

Dlaczego tak się dzieje? Za wzrost chorób alergicznych,  zaobserwowany w ciągu ostatnich dziesięciu lat odpowiada wzrost higieny.  Naukowcy przeprowadzili odpowiednie badania, biorąc pod uwagę również alergię u rodziców, karmienie piersią, posiadanie zwierząt domowych, status społeczno  – ekonomiczny, palenie papierów przez rodziców, oraz nawyki żywieniowe. Chciano w ten sposób wykluczyć i zmniejszyć ryzyko błędu.

 

Dzieci, które obgryzały lub ssały paznokcie miały o 25 proc większą odporność na alergię. Jeśli wstępowały u nich oba te nawyki, ryzyko zmniejszało się ponad 30 proc.

 

Na ten moment jeszcze nie wszystko jest jasne, a badania nie są przeznaczone dla rekomendacji lekarskiej. Jednak,  jeśli Twoja pociecha ma choćby jeden z powyżej   wymiotnych nawyków nie powinnaś się martwić. Natomiast jeśli nie, to również nie powinnaś zachęcać jej do  obgryzania paznokci.

 

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *