SZUKAJ
Zdrowie
0

Yoga dla całej rodziny: czas dla ciała, umysłu i wspólnej zabawy

W jodze można zakochać się od samego początku. Pozwala zachować w dobrej kondycji nie tylko ciało, ale i umysł, a przy tym relaksuje i odpręża. Nie potrzeba wiele, odrobinę motywacji i chęci..

Yoga dla całej rodziny: czas dla ciała,  umysłu i wspólnej zabawy

W jodze można zakochać się od samego początku. Pozwala zachować w dobrej kondycji nie tylko ciało, ale i umysł, a przy tym relaksuje i odpręża. Nie potrzeba wiele, odrobinę motywacji i chęci. Okazuje się również, że może ona być idealnym sposobem na wspólne spędzanie czasu z naszymi pociechami. Skoro nam dostarcza tyle korzyści, dlaczego by nie zarazić tą pasją najmłodszych. Znacie powiedzenie …czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci? Weź je sobie do serca i wpajaj zdrowe nawyki niepostrzeżenie. Nawet nie zauważysz, kiedy maleństwo   samo będzie wyciągało matę by Cię naśladować.  Ćwicząc razem będziesz miała chwilę by się odprężyć, Twoje dziecko będzie miało dobrą zabawę, a najważniejsze, że zrobicie to razem. Oto jak tego dokonać?

1

Yoga jako zabawa dla mamy i dziecka

Im wcześniej zaczniecie tym lepiej. Dzięki uwielbiają zwierzęta. Ćwicząc wspólnie możecie poznawać świat. Koci grzbiet to idealne ćwiczenie dla kręgosłupa. A to dopiero początek. Wszystko zależy od tego w jaki sposób zainicjujesz trening. My uwielbiamy tę metodę. Maty w dłoń i robimy kobrę! Ta szybka sekwencja ćwiczeń jest idealna dla dzieci od 2- 6 lat. Wydawanie odgłosów naśladujących zwierzęta jest zalecane.

Fot: mag.activewearusa.com

2

Wspólne śpiewanie

Na pewnie macie swoje ulubione piosenki. Dzieci szybko się uczą i pewnie, niektóre z nich znają już na pamięć. Śpiew idealnie psuje do yogi. Wybierz te melodie, które pasują do sekwencji ćwiczeń. To idealny sposób na zaangażowanie tatusiów we wspólny trening. Maluch będzie zachwycony!

Fot: skinnymom.com

3

Alfabet

Taki alfabet  to nie tylko piękna grafika do przedszkola, albo aranżacja przestrzeni do ćwiczeń, ale również naprawdę świetny sposób na to, by zachęcić dziecko do zabawy i ćwiczeń z jogą. Maluch powtarzając sekwencję z alfabetu nie będzie zdawał sobie sprawy, że ćwiczy i jest aktywny. Dla niego to świetna zabawa, a dla Ciebie powód do dumy. Zawsze możecie ćwiczyć razem.

4

Własna mata do ćwiczeń

Na pewno na samy początku nie ma sensu kupować dziecku własnej maty do ćwiczeń, tym bardziej, że nie jesteś w stanie stwierdzić, czy taka forma spędzania czasu będzie dla niego interesująca. Jeśli jednak zobaczysz, że chętnie ćwiczy i ma przy tym sporo zabawy, konieczne wybierzcie się na wspólne zakupy. Niech maluch sam wybierze kolor i grafikę. Będzie mu się lepiej ćwiczyło, wiedząc, że sam ją wybierał.

Fot: Amazon

Fot: sparklemepink.com

5

Ukoić nerwy

To nie jest takie proste, ale jednak działa. Każda kobieta ma takie dni, podczas których ma ochotę krzyczeć i walić głową w mur. Gdy po mieszkaniu biega beztrosko rozrabiający maluch to kryzys atakuje ze zdwojoną siłą. Yoga przychodzi wówczas z pomocą. Rozłóż matę i zacznij od kilku wdechów. Najlepiej zróbcie to razem. Po kilku chwilach negatywne emocje i złość zaczną się wyciszać.

6

Wspólna medytacja

To może się udać. Nawet jeśli teraz nie jesteś w stanie wyobrazić sobie swoje malucha,  potrafiącego usiedzieć w jednym miejscu  dłużej niż jedną minutę,  to nic straconego. Będziesz zaskoczona, jak to mu się spodoba. Liczy się odpowiednie podejście. Głowa do góry i próbuj. Zawsze będziesz miała chwilę by zebrać myśli i  ukoić skołatane nerwy.

Fot: parents.mdpcdn.com

Fot: doyouyoga.com

7

Na dobry sen

Znasz to uczucie, gdy próbujesz ułożyć swoją pociechę do snu, a ona ma zupełnie inne plany. Do śpiewanych kołysanek i czytania bajek dołóż ćwiczenia rozciągające. Zobaczysz, że to Ci pomoże. Maluch spokojnie zaśnie, a ty będziesz mniej zdenerwowana.

Fot: parenting.com

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *