SZUKAJ
Zakupy
0

Z Polski zniknie 11 sklepów Marks&Spencer

Jedna z popularnych sieciówek zamknie swoje sklepy w Polsce i zwolni wszystkich pracowników. To już pewne, w Polsce nie zrobimy już zakupów w Marks&Spencer. Po przeprowadzony audycie działalność marki na dziesięciu rynkach okazała się …

Z Polski zniknie 11 sklepów Marks&Spencer

Jedna z popularnych sieciówek zamknie swoje sklepy w Polsce i zwolni wszystkich pracowników.  To już pewne, w Polsce nie zrobimy już zakupów w Marks&Spencer. Po przeprowadzony audycie działalność marki na dziesięciu rynkach okazała się nieopłacalna.

 

Jeśli jesteś fanem masła orzechowego, maślanych ciasteczek i ładnie zapakowanej herbaty Marks&Spencer, nie mówiąc już o samej odzieży powyższa informacja na pewno Cię nie ucieszy. Polski rynek okazał się jednym z tych, które w ubiegłym roku przyniosły marce dość duże straty, które  oszacowano na miliony funtów. Rząd marki postanowił działać i wydał oficjalne oświadczenie,w którym możemy przeczytać o zamknięciu 11 sklepów w Polsce. Na samym początku pożegnamy się z salonami w warszawskich centrach handlowych (Złote Tarasy, Arkadia, Blue City, Targówek, Sawa) a także z gdyńskiego Klifu, Portu Łódź, Koszalina, poznańskiej Malty, Arkad Wrocławskich i CH Oławska.

 

 

„Grupa rozpoczyna dzisiaj konsultacje w sprawie zamiaru zamknięcia sklepów ze swoimi 351 pracownikami w Polsce. Marks & Spencer zobowiązuje się w pełni przestrzegać wszystkich lokalnych przepisów prawa pracy w Polsce. Obejmuje to współpracę z Europejską Radą Zakładową i pracownikami przed rozpoczęciem procesu konsultacji […] W ramach szerszego przeglądu międzynarodowej działalności Grupy przeprowadziliśmy szczegółowy przegląd możliwości na polskim rynku oraz naszych wyników w ostatnich pięciu latach. Wykazał on, że nasza działalność w Polsce jest nie do utrzymania. Zdajemy sobie sprawę z wpływu proponowanych w Polsce zmian na naszych pracowników i będziemy chcieli uzyskać ich opinie na temat naszej propozycji” – możemy przeczytać w komunikacie marki.

 

 

Dyrektor regionalny M&S  na Europę, Chiny i Indie – Jonathan Glenister nie ukrywa, że największe straty zostały odnotowane na rynku francuskim, polskim, węgierskim, rumuńskim, litewskim i słowackim. Z audytu wynika, że lepiej radzą sobie punkty franczyzowe, a nie te prowadzone przez regionalne centrale M&S. W obecnej sytuacji marka nie przejawia chęci do inwestowania w sieci joint venture.

 

 

Co się z tym wiąże? Siesklepów Marks & Spencer znikną z terenu Polski. W związku z tym, że na naszym rynku nie powstał  sklep internetowy marki w polskiej wersji językowej,  pozostanie nam robienie zakupów przez Internet z międzynarodową wysyłką. Gdyby było inaczej,  nadal moglibyśmy cieszyć się zakupowymi w M&S tyle, że online. Marka nie zamierza rezygnować ze sprzedaży internetowej.

 

 

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *