SZUKAJ
Zdrowie
0

Zacznij pływać – sposoby na lepsze pływanie

Nie jest zaskoczeniem fakt, że pewna część osób najzwyczajniej w świecie nie potrafi pływać, jednak okazuje się, że jest to ponad 30% naszego narodu, natomiast tyle samo pływa po prostu słabo.

Nie jest zaskoczeniem fakt, że pewna część osób najzwyczajniej w świecie nie potrafi pływać, jednak okazuje się, że jest to ponad 30% naszego narodu, natomiast tyle samo pływa po prostu słabo. Chcesz znaleźć się w gronie pływających całkiem dobrze, jednak brak funduszy uniemożliwia Ci korzystanie z kursu? Nie masz się czym martwić, poniżej przedstawimy Ci sposoby na lepsze pływanie.

sposoby na lepsze pływanie

Pływanie kraulem

Ten styl pływania świetnie nadaje się na spalenie kcal, a przy tym szybsze zrzucanie zbędnych kilogramów.

Sposoby na lepsze pływanie kraulem: korzystając z wyobraźni, pomyśl o linie znajdującej się na powierzchni, dzięki której masz możliwość podciągania – wyciągnij ramię w przód, a następnie podczas skrętu tułowia zrób pogłębienie, wyciągając je bardziej. Należy pamiętać, aby ramiona znajdowały się blisko linii ciała, w kierunku ruchu od przodu do tyłu w linii prostej.

Co trzy ruchy ręką postaraj się wziąć głęboki wdech, kiedy Twoje usta znajdują się nad powierzchnią wody, natomiast pod wodą wykonaj wydech.


Pływanie motylkiem

Chcąc pływać tym stylem, musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że ruch wychodzi z bioder. Aby nogi zaczęły naśladować ruchy bioder, wystarczy je po prostu złączyć. Jeżeli dopiero uczysz się pływać motylkiem, zacznij od pleców, a ruch wykonuj z rękoma wyciągniętymi nad głową.

Zaczynając każdy ruch, wynurz twarz z głowy i weź wdech. Wydechy natomiast należy wykonywać pod wodą, tak długo by kolejny wdech został zaczerpnięty po wynurzeniu.


Pływanie żabką – styl klasyczny

Sposoby na lepsze pływanie
stylem klasycznym inaczej żabką, to przede wszystkim skupianie się na podciąganiu stóp do pośladków. Dopiero kiedy wejdzie Ci do w nawyk, możesz zająć się swobodnym wypchnięciu nóg w tył. Ramiona prostuj pod powierzchnią wody, następnie poprowadź je po małym okręgu, tak by znajdowały się tuż przed klatką piersiową.

Wdech bierz co drugie wynurzenie, natomiast wydech, jak w przypadku innych stylów wykonuj pod wodą.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *