SZUKAJ
Zdrowie
0

Zanim powiesz Tak: 9 rzeczy, które powinniście zrobić razem przed ślubem

Zaręczyny, a w następnej kolejności ślub, to największe uroczystość dla par, zarazem zwieńczenie ich wspólnej pracy nad związkiem, dlatego w żadnym razie nie powinny być one efektem spontanicznych decyzji…

Zanim powiesz Tak: 9 rzeczy, które powinniście  zrobić razem przed ślubem

Zaręczyny, a w następnej kolejności ślub,  to największe uroczystość dla par,  zarazem  zwieńczenie ich wspólnej pracy nad związkiem, dlatego w żadnym razie nie powinny być one efektem spontanicznych decyzji, a zdecydowanie  czymś co przychodzi jako nagroda,  po tych wszystkich małych i dużych zwycięstwach w ich związku. Zanim zaczniecie świętować małżeństwo, lub propozycję jego zawarcia, zapoznajcie się z listą rzeczy, które powinniście zrobić razem przed ślubem.

1

Rozmawiajcie o małżeństwie, dzieciach i wspólnych planach na przyszłość

Oczywiście, każda z nas chce odbyć ze swoim partnerem wiele rozmów na temat małżeństwa i dzieci, zanim jeszcze zacznie je rozważać. I nie ma w tym nic złego, musisz wiedzieć jakie są wasze poglądy na temat wspólnej przyszłość. Przed ślubem powinnaś wiedzieć, co myśli Twój partner o założeniu rodziny, czy chciałbym mieć dzieci, jeśli tak to ile. Nie bój się pytać, jeśli on unika takiej rozmowy, to powinno Ci to dać do myślenia.

Zanim powiesz Tak

2

Przeżyjcie wspólnie ciężką wyprawę

Bill Murray ujął to najlepiej: „Jeśli uważasz, że osoba z którą jesteś,  to ta jedyna, weź ją ze sobą w podróż dookoła świata. Kupcie bilety lotnicze i podróżujcie po całym świecie, odwiedźcie miejsca do których ciężko się dostać i ciężko je opuścić, jeśli po powrocie nadal będziecie żywić do siebie to samo uczucie, możecie się pobrać nawet na lotnisku…”

3

Przejdzie przez ciężkie momenty w związku

To nie jest coś, co możecie zaplanować i na co możecie się przygotować…jednak, gdy macie za sobą kilka lat związku bardzo możliwe, że wiecie już co to znaczy ciężki moment w byciu razem. Powodów może być kilka, śmierć członka rodziny lub kogoś bliskiego, utrata pracy, kłopoty finansowe, zagrożenie zdrowia, frustracja i rozczarowanie. Te ciężkie chwile  to  sprawdzian dla Waszego związku, ważne jest to,  by zobaczyć jak druga strona radzi sobie w skrajnych przypadkach stresu, i czy jest dla Ciebie wsparciem.

4

Jedzcie na rodzinne wakacje

Pamiętajcie, że małżeństwo to również pojawienie się nowego członka rodziny, zarówno z Twojej strony, jak ze strony partnera. Ważne jest, abyście mieli okazję poznać się nawzajem. Udajecie się na wspólne wakacje, z każdą rodziną z osobna. Po takiej wyprawie będziecie sobie bliżsi.

family-591579_640

5

Zaadoptujcie zwierzaka i wychowujcie go wspólnie

Wychowanie zwierzaka, jest jak dobry strat przed wychowaniem Waszego potomstwa. To również obowiązek i spora odpowiedzialność. Zobaczycie jak przejawia się Wasz instynkt macierzyński i ojcowski, kto przejmuję działanie w określonych sytuacjach. Może się wydawać, że to mały krok, ale dzięki temu będziecie mieć sporo okazji, by zobaczyć jak partner troszczy się o życie innych. W żadnym razie nie chodzi o adopcję zwierzaka na próbę. Jeśli nie jesteście tego pewni,  nie róbcie tego wspólnego kroku.

 

cat

6

Poznaj przyjaciół swojego partnera

Przyjaciele Twojego partnera stanowią ważną i nieodzowną część jego świata? Po ślubie staną się również częścią Twojego życia. Musisz poznać najlepszego przyjaciela swojego partnera, sprawdź czy się z nim dogadujesz, to również bardzo ważne dla Waszego związku. Pojedzcie razem na małą wycieczkę, to będzie świetna okazja by poznać się lepiej.

7

Rozmawiajcie o przyszłość i planach zawodowych

Takie rozmowy są konieczne, byście mogli się przekonać, czy podążacie w podobnym kierunku, i czy Wasze plany nie kolidują z planami partnera. Powinnaś wiedzieć, co  jest ważne dla Twojego partnera, czy planuje wrócić na studia, wyjechać za granicę i gdzie w tym wszystkim jesteś Ty. Tylko szczere i częste rozmowy są w stanie uzmysłowić Wam wzajemne potrzebny. Bierze je pod uwagę, ale nigdy nie zapominajcie o sobie. Podporządkowanie szczęścia w związku tylko pod jedną osobę nigdy nie będzie dobrym rozwiązaniem.

8

Zamieszkajcie razem przed zawarciem związku małżeńskiego

Mieszkanie razem przed ślubem, a nawet zaręczynami powinno być czymś obowiązkowym. Tylko wtedy będziesz mogła się przekonać, jak wygląda prawdziwe życie razem. Musisz wiedzieć, że działacie jak drużyna i potraficie robić te wszystkie najzwyklejsze rzeczy razem. Związek to nie tylko randki i romantyczne spacery pod gwiazdami. Nigdy tak naprawdę nie poznasz człowieka, dopóki z nim nie zamieszkasz. Dlatego nie obawiaj się tego kroku.

9

Porozmawiajcie o sytuacji finansowej

Pieniądze szczęście nie dają, ale trzeba je mieć. Zanim zdecydujesz się na małżeństwo powinnaś poznać sytuację finansową swojego partnera, nie chodzi o ilość nagromadzonych środków na koncie, ale o ewentualne zadłużenie i kredyty. Pamiętaj,  po zawarciu związku małżeńskiego macie wspólnotę majątkową i jego problemy finansowe staną się również Twoim zmartwieniem.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *