SZUKAJ
biznes
0

Zara znów ma kłopoty? Amerykańska ilustratorka oskarża sieciówkę o plagiat!

Ilustratorka i właścicielka marki z Los Angeles -Tuesday Bassen, oskarża Zarę należącą do konsorcjum Inditex o bezprawne naruszenie jej projektów na naszywki i przypinki…

Zara znów ma kłopoty? Amerykańska ilustratorka oskarża sieciówkę o plagiat!

Ilustratorka i właścicielka marki z Los Angeles –Tuesday Bassen, oskarża Zarę należącą do konsorcjum Inditex o bezprawne naruszenie jej projektów na naszywki i przypinki. I nie chodzi tu o jeden projekt, a o całą linię akcesoriów do seciówkowej kolekcji. W oświadczeniu na Instagramie ilustratorka napisała:

 

Przez ostatni rok (Zara) kopiowała moje prace (dziękuję wszystkim, którzy dali mi o tym znać – było was wielu). Mój prawnik skontaktował się z Zarą, powiedziano mu dosłownie, że nie mamy szans na sprawę ponieważ jestem niszową artystką, a oni wielką korporacją i niewielu ludzi o mnie nawet wie„.

 

 

W oficjalnym mailu jaki otrzymała  Bassen podobno pojawiło się stwierdzenie, że tych projektów nie można bezpośrednio połączyć z ich autorką, gdyż nie można stwierdzić ja wiele osób je z nią kojarzy. Rozmawiając z Dazed ilustratorka przyznała, że o całej sprawie poinformowali ją tak naprawdę fani, którzy wysyłali do niej wiadomości, z zapytaniem czy nie nawiązała współpracy z Zarą, gdyż sieciówka wydaje się być mocno „zainspirowana” jej pomysłami. To nie pierwsze skargi skierowanie w kierunku sieciówki. W Internecie znajdziemy zażalenia od innych marek, chociażby od: Pity Party Corporation, Rosehound Apparel, Mokuyobi Threads, czy AdamJK. Możliwe, że tym razem sprawa zakończy się w sądzie.

 

 

Fot: @tuesdaybassen

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *