SZUKAJ
Zakupy
0

ZAWSZE upierz nowe ubrania przed założeniem! Dermatolog wyjaśnia dlaczego

Tylko niektóre z nas piorą, dopiero co kupione nowe ubrania. Nie chodzone ani razu, powinny wylądować w pralce? Lekarz dermatolog twierdzi, że jak najbardziej. Przed założeniem…

ZAWSZE upierz nowe ubrania przed założeniem! Dermatolog wyjaśnia dlaczego

Tylko niektóre z nas piorą,  dopiero co kupione nowe ubrania. Nie chodzone ani razu, powinny wylądować w pralce? Lekarz dermatolog twierdzi, że jak najbardziej. Przed założeniem każdy nowy nabytek naszej garderoby powinien być wyprany. Dlaczego przestrzeganie tej zasady jest aż tak ważne?

Dowiedziono, że nowe ubrania zawierają szkodliwe dla naszej skóry związki chemiczne, które mogą spowodować podrażnienia, wysypki oraz uczucie swędzenia. Mówi o tym dermatolog Donald Belsito z Uniwersytetu Columbia. Robiąc zakupy w naszej ulubionej sieciówce nie zdajemy  sobie sprawy, że ciuchy zanim trafią w nasze ręce przechodzą długą drogę. Mimo, iż na metce widnieje popularny napis Made in China nie jest to równoznaczne z tym, że nasz sweter przyjechał do nas bezpośrednio z Chin. W międzyczasie mógł być wysłany do innych krajów, w których był np. barwiony, a każdy kraj ma niestety inne prawo dotyczące używania  chemikaliów w przemyśle odzieżowym. W naszych nowych  ubraniach mogą czkać na nas tajemnicze substancje, takie jak: barwniki azowe czy formaldehyd, które szkodzą naszej skórze i naszemu zdrowiu.

fashion-605508_640

 

Problem nie kończy się na etapie produkcji i transportu. W sklepie również czekają na nas niefajne niespodzianki. Do skażenia ubrania może dojść w sklepowej przymierzalni. Dr Belisto twierdzi, że jest to prawdziwa wylęgarnia bakterii, wszy (!) i grzybów. Tak nie przesłyszałyście się! Nigdy nie masz pewności, kto przymierzał daną rzecz przed Tobą. Ludzie mają różne choroby i różne podejście do higieny osobistej. Mogłaby  być to być osoba chora, istnieją choroby zakaźne, które mogą być przenoszone przez ubrania. Wniosek nasuwa się sam… Zanim zaczniesz na dobre cieszyć się nowym ubraniem i założyć je na siebie, wypierz je dwa razy w pralce. Tu chodzi o Twoje zdrowie!

Źródło: The Wall Street Journal

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *