SZUKAJ
Kultura
0

Zdjęcia kobiet po ciąży nietknięte photoshopem. Zamiast popadać w kompleksy z dumą prezentują swoje ciała…

Świeżo upieczone mamy nie mają nic do ukrycia! Z dumą pokazują jak ich ciało zmieniło się podczas ciąży. I słusznie! W końcu to one wydały na świat nowe życie…

Zdjęcia kobiet po ciąży nietknięte photoshopem.  Zamiast popadać w kompleksy z dumą prezentują swoje ciała…

Świeżo upieczone mamy nie mają nic do ukrycia! Z dumą pokazują jak ich ciało zmieniło się podczas ciąży. I słusznie! W końcu to one wydały na świat nowe życie.

Każda kobieta po ciąży dostrzega na swoim ciele mniejsze lub większe zmiany. Pozbawiona napięcia skóra, rozstępy, dodatkowe kilogramy, powiększone piersi. Dla wielu kobiet są one powodem licznych kompleksów. Nie mogą pogodzić się z tym, że ich ciała wyglądają inaczej,   gorzej niż przed ciążą. Należy zmienić taki tok myślenia. Kobiety, szczególnie przyszłe i obecne mamy mają powód do dumy: ich ciała wydają na świat nowe życie. To niewiarygodne i imponujące zarazem.

Podobnego zdania jest fotografka Liliana Taboas, która zrobiła zdjęcia amerykańskim mamom i pokazała je całemu światu, nieocenzurowane, nietknięte przez photoshopa i pozbawione jakiegokolwiek retuszu. Uchwyciła jedynie naturalne piękno i radość z bycia mamą. Fotografka sama jest mamą i poprzez swój projekt chce dodać innym kobietom więcej pewności siebie. Ważne jest to,  by radość z narodzin dziecka, nie została przyćmiona przez kompleksy spowodowane zmianami w ciele.

„Zdjęcia pokazują kobiety w czasie ciąży i podczas karmienia piersią. Każdy obrazek to dowód na to, że ciała prawdziwych kobiet może nie są doskonałe, ale są wciąż piękne, takie jakie są” – pisze autorka zdjęć na swoim blogu i bardzo trudno się z nią nie zgodzić!

Fot: Divine Mothering Community

Zdjecia kobiet po ciazy nietkniete photoshopem Zamiast popadac w kompleksy z duma prezentuja swoje ciała4

 

Zdjecia kobiet po ciazy nietkniete photoshopem Zamiast popadac w kompleksy z duma prezentuja swoje ciała6

 

Zdjecia kobiet po ciazy nietkniete photoshopem Zamiast popadac w kompleksy z duma prezentuja swoje ciała5

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *