W ostatniej fazie jest już czas na szukanie konsensusu. Bardzo ważne jest to, by nie bronić się kierując oskarżenia w stronę partnera. Postępując w ten sposób, tylko zaognicie konflikt między sobą.
3
Po prostu prawdziwie słuchaj. Bądź obecny
Podczas kłótni musisz być obecny i gotowy do udziału w dyskusji. Bardzo ważne jest, by słuchać, co druga strona ma do powiedzenia, otworzyć swoje serce i włączyć się do dialogu, który będzie odpowiedzą na to, o czym mówi Twój partner. Spróbuj wyjaśni swój punkt widzenia w sposób opisowy, wyjaśniający, ale nigdy nie przerywaj i również takiego stanowiska wymagaj od drugiej strony.
4
Otwórz swoje serce i bądź elastyczny
Pamiętaj, że jesteśmy gatunkiem ewoluującym, który jest w stanie uczyć się na własnych błędach i potrafi się zmienić. Podobnie jak sytuacje, ludzie również się zmieniają. Ważne jest to, byś i Ty umiał od czasu do czasu iść z prądem. Wszyscy się tego obawiają, ale tylko wtedy, gdy będziesz w związku elastyczny, będziesz mógł być otwarty na zmiany i rozwój swojego partnera i samego siebie.
5
Bądź szczery. Nie mów rzeczy, które druga strona chce usłyszeć
To bardzo ważny punkt w zdrowym konflikcie. Musisz być ze sobą całkowicie szczery. Powiedz to, co czujesz, a nie to co, myślisz, że Twój partner chce usłyszeć. Doceniaj samego siebie i to co masz do powiedzenia. Tylko, gdy to zrobisz, Twój partner również będzie doceniał twoje stanowisko. Wzajemność jest w związku niezbędna, więc słuchaj, swojego wewnętrznego głosu i bądź kim chcesz być. To jest jedyny sposób, aby być kochanym.
Zaufanie jest oparte na doświadczeniu. Uczciwość jest najlepszą polityką w związku. Nie przechowuj tajemnic, które są ważne dla waszego związku i nie szukaj dla nich powiernika w postaci kumpla, czy koleżanki. Gdy tak zrobisz, one bardzo szybką znajdą sposób by się odwrócić od Ciebie i Cię zaatakować. Dla Twojego partnera najlepsze jest to, by usłyszeć prawdę o każdej sytuacji, od Ciebie. Nadszarpnięte zaufanie, bardzo ciężko jest odbudować.
6
W trakcie kłótni pamiętaj o empatii, tylko tak będziesz mógł walczyć uczciwie
Nigdy nie używaj żadnych informacji o partnerze przeciwko niemu. Jeśli Twoja druga połówka dzieli się z Tobą jakąś tajemnicą o nim samy, potraktuj to jako świętość. Gdy jesteś w ogniu walki, nigdy nie wykorzystuj powierzonych Ci tajemnic jako argumentów potwierdzających jego winę. W ten sposób stracisz jego zaufanie i nie prędko zechce się z tobą podzielić czymś osobistym ponownie.
7
Nigdy nie kłócić się z partnerem, gdy jesteś głodny, zły i zmęczony
Dyskusja z partnerem to dobrym czas na zaangażowanie się w budowanie empatycznego procesu. Zawsze możesz skonfigurować cotygodniowe spotkanie tak, by pomogło Ci utrzymać linię otwartej komunikacji.
8
Nigdy nie atakuj partnera w sposób osobisty
Można krytykować problem, ale nie partnera. Wyraź swoje uczucia w swoich odczuciach, a nie myślach. Nie baw się w obwiniającą grę. Poznaj swoje własne odczucia i wyraź je w sposób właściwy. Na przykład, zamiast mówić „myślę” powiedź „czuję, że…”.
9
Nie czytaj partnerowi w myślach
Niezależnie od tego, jak długo się znacie nie mówi partnerowi, jak powinien się czuć w konkretnej sytuacji, i jak się czuje. Wysłuchaj go, tylko on może powiedzieć, co dzieje się w jego głowie. To pomoże Wam koncentrować się na konkretnym problemie, a nie na tym, co sam sobie wymyśliłeś. Słuchaj, a nie mów, że tak powinno być.
Nie próbuj nadzorować wszystkiego, co się stanie, raczej zobacz, w którą stronę poprowadzi Was wspólny dialog, przecież kochasz siebie i jesteś gotowy tam dojść.
11
Zachowaj równowagę w dialogu
Skupiaj się tylko na obecnym problemie, nie wracaj do rzeczy, które podzieliły Was wcześniej. Jeśli przy każdym konflikcie będzie wyciągać wszystkie nieporozumienia, nie uda Wam się dojść do konsensusu.
Dodano 0 komentarzy
Zostaw komentarz
Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!