SZUKAJ
Zakupy
0

Zero cukru – cała prawda o napojach

Zero cukru i kalorii nie jest równe zeru konsekwencji. Na rynku aż roi się od napoi, które faktycznie są pozbawione cukru, jednak zamiast niego pakuje się tam znacznie gorsze rzeczy. Jeżeli walczysz z balastem, uważaj na sztucznie słodzone napoje gazowane…

Zero cukru – cała prawda o napojach

Zero cukru i kalorii nie jest równe zeru konsekwencji. Na rynku aż roi się od napoi, które faktycznie są pozbawione cukru, jednak zamiast niego pakuje się tam znacznie gorsze rzeczy. Jeżeli walczysz z balastem, uważaj na sztucznie słodzone napoje gazowane.

 

0% cukru +500% w pasie

 

Naukowcy z  Naukowcy z University of Texas Health Science Center przez ponad 10 lat bacznie przyglądali się grupie liczącej 474 osoby. Okazało się, że ludzie pijący napoje gazowane ‘’zero cukru’’ przytyli w tym czasie aż o 70% więcej niż Ci, którzy nie pili ich wcale.

 

Z cukrem źle, a bez niego jeszcze gorzej. Nie ma siły… jeżeli chcesz osiągnąć sukces w walce z balastem, przestań liczyć kalorie w napojach gazowanych, a całkiem wykreśl je ze swojego menu.

 

Zapomnij o napojach zero cukru

 

Napoje typu ‘’zero’’ zamień na jedną sztukę jabłka. Naukowcy uważają, że to wystarczy, by rzucić wyzwanie oponce na brzuchu. Szczególnie jeżeli jest to jabłko odmiany  Granny Smith. Jak wynika z badań ma ono najlepszy wpływ na rozwój dobrych bakterii, które sprzyjają walce z otyłością.

 

Zobacz również: Zdrowe bąbelki: picie wody nie musi być nudne

 

Ryzyko w zawodzie

 

W czasopiśmie  „Preventing Chronic Disease” możemy przeczytać między innymi, o ile rośnie ryzyko otyłości w zależności od wykonywanej przez nas pracy. Punkt wyjścia stanowi najszczuplejsza grupa zawodowa, a mianowicie lekarze.

 

Zobacz czy znajdujesz się w grupie wysokiego ryzyka:

 

    +49% – Operator maszyn

    +51% – Architekt, inżynier, geodeta

    +65% – Informatyk

    +66% – Rolnik, rybak, drwal

    +67% – Pracownik restauracji

    +73% – Nauczyciel

    +80% – Handlowiec

    +145% – Kierowca ciężarówki

 

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *