SZUKAJ
Kultura
0

„Ziarno Prawdy” … Sandomierz miastem kryminalnej zagadki

Wiele osób kojarzy Sandomierz, urokliwe miasto położone nad Wisłą s z serialu „Ojciec Mateusz”, w którym to, co odcinek rozwiązywana jest kolejna kryminalna zagdaka…

„Ziarno Prawdy” … Sandomierz miastem kryminalnej zagadki

Wiele osób kojarzy Sandomierz, urokliwe miasto położone nad Wisłą  z serialu „Ojciec Mateusz”, w którym to, co odcinek rozwiązywana jest kolejna kryminalna zagdaka. Tym razem będziemy mieć do czynienia ze bronią większego kalibru.

Twórcy filmu „Ziarno Prawdy” za kryminalną scenerię również upodobali sobie spokojny Sandomierz. Przypadek? Odpowiedzi pozostaje nam szukać w fabule. Film jest ekranizacją drugiej części bestsellerowej trylogii kryminalnej Zygmunta Miłoszewskiego, w reżyserii Borysa Lankosza.

Główny bohater, prokurator Szadzki (Robert Więckiewicz) przenosi się z Warszawy do Sandomierza. Ma nadzieję, że w tym miejscu odpocznie od ciemnych stron swojego zawodu. W czasie jego pobytu w Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie znanej i lubianej działaczki społecznej, zostaje porzucone bez ubrania w miejscu publicznym. Sposób dokonania morderstwa przywodzi na myśl mord rytualny inspirowany barokowym obrazem Karola de Prevota. Obraz przedstawia Żydów zabijających chrześcijańskie dzieci dla krwi na macę i jest kontrowersyjną ozdobą sandomierskiej katedry. Niedawna gwiazda stołecznej prokuratury wspólnie z lokalnymi stróżami prawa będzie musiała rozwikłać kryminalną zagadkę, a tym samym uspokoić przerażonych mieszkańców małego miasta. Czy mu się uda? O tym będziecie mogli się przekonać już 23 stycznia 2015 roku. Zobaczcie zwiastun filmu „Ziarno Prawdy”.

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!