SZUKAJ
Zakupy
0

Źle przechowywana Nutella może doprowadzić do pożaru mieszkania

Jeśli jesteście fanami czekoladowym przysmaków, a Nutella często gości na waszym stole podczas śniadania powinniście się mieć na baczności. Najlepiej od razu schowajcie ją do lodówki lub zamknijcie w chodnym miejscu…

Źle przechowywana Nutella może doprowadzić do pożaru mieszkania

Jeśli jesteście fanami czekoladowym przysmaków, a Nutella często gości na waszym stole podczas śniadania powinniście się mieć na baczności. Najlepiej od razu schowajcie ją do lodówki lub zamknijcie w chodnym miejscu. Wasze ukochane i przepyszne smarowidło do kanapek, źle przechowywane może doprowadzić do pożaru mieszkania, podobnie jak większość produktów sprzedawanych w słoikach.

Ciężko w to Wam uwierzyć? A jednak fakty mówią same za siebie. W zeszłym miesiącu stojący na parapecie słoik po kremie czekoladowym stał się przyczyną pożaru domu w południowo – zachodnim Londynie. Słoik został rozgrzany przez padające na niego promienie zimowego słońca, w wyniku czego zapaliły się rolety. W pożarze zginął niestety ukochany pies rodziny.

Tak naprawdę przyczyną samego pożaru był słoik po Nutelli, który stał na parapecie sypialni. Dziewczynka, do której należał pokój, trzymała w pustym słoiku kolorowe bransoletki z gumek. Gruby szklanym słoik, w specyficznych warunkach, może stać się swoistą lupą skupiającą promienie świetlne w małym punkcie i rozgrzać się do tak wysokiej temperatury by doprowadzić do pożaru. Czy to możliwe…?Ciężko w to uwierzyć, ale właśnie taką przyczynę podali eksperci ze straży pożarnej.

Fot: Źródło: bbc.co.uk

Fot: Źródło: bbc.co.uk

Podziel się:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Napisane przez: Marlena

Dodano 0 komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz wyrazić swoją opinię ?
Zostaw odpowiedź!